Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Warwick Castle pred rokom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Agátka

rada som sa s Tebou prešla po Anglicku - ešte som tam nebola :-)))- škoda že Vám pršalo, aj my sme mali zopár takých výletov, že pršalo celé dni. Prajem Ti do nového roku hlavne dobré zdravie - to je teraz asi to najdôležitejšie. Pekný Silvester a šťastný nový rok .
 

Gitka,

všetko najlepšie v pevnom zdraví do nového roku 2021 prajem aj ja Tebe.
 
Hodnoť

parádne

ak sa ešte dostanem do Anglicka, teda dúfam, toto si nesmiem nechať ujsť. Toho počasia je škoda ale už aj u nás začína byť také nevyspytateľné. Všetko dobré v novom roku ti prajem
 

Irenka,

Anglicko je naozaj veľmi bohaté na krásne múzea a galérie, ale Slovensko má tiež veľa čo ponúknuť. Nech sa Ti v zdraví darí aj v tomto novom roku 2021 putovať po Slovensku a sprostredkovať jeho krásy nám ostatným.
 

Ano

máme aj my aj historické pamiatky aj krásnu prírodu ale predsa len tam je to zas niečo iné. Niečo málo mám pochodené dcéra tam žije ale ktovie kedy sa za nimi dostanem zas :(
Aj tebe prajem šťastný a hlavne zdravý nový rok.
 

Verím,

že sa tam ešte určite dostaneme.
Pred rokmi ma takto cez blogy oslovila jedna diskutérka, mnohí ju poznali pod nickom "slušný občan". Volala sa Marta. Jej syn vtedy žil v St Albans, čo bolo medzi SZ Londýnom, kde som žila ja a letiskom Luton, odkiaľ som takmer vždy letela "tam a späť". Mestečko sa mi zdalo také nijaké, keď som tade prechádzala autobusom. Ale keď som sa tam neskôr s Martou osobne stretla, vďaka nej som spoznala veľa zaujímavých pamiatok v tom meste, a tak vznikol aj môj článok o St Albans. Marta pred niekoľkými rokmi zomrela na rakovinu, ale ja si na ňu vždy rada spomínam i na naše neskoršie dlhé telefonáty. Boli sme onkopacienty v rovnakom čase. Ja som však boj s chorobou vyhrala, no ona nie. Bolo mi za ňou veľmi smutno.
 

aj

ja mám najradšej Luton také malé, milé letisko /tam sa nestratím/ Určite človek čo tam žije tak lepšie pozná miestne pamiatky i keď... niektorí ani nie... Spomínam si na ňu podľa toho nicku, vždy som pri tom bola na pochybách či je to muž alebo žena. Neskôr sa neobjavovala, teda ani som nepostrehla odkedy jej niet, keď je to tak, ľudia prichádzajú a odchádzajú, no ona odišla navždy...
Mne sa tam ohromne páčili aj tie vidiecke domy so slamenými strechami, aj celkovo tú architektúru majú inú ako my, ale žiť by som tam nechcela, popozerať, pochodiť a vrátiť sa...
Ja som tam mala ísť vlani na jar, zatiaľ nemám vrátenú ani cenu letenky, ktovie aký bude tento rok, nevidím to ružovo...
 

Ja to tam mám rada.

Vyhovovalo mi počasie. Len raz som zažila, že lialo sústavne takmer mesiac. Spravidla tam bolo za deň viackrát slnko a viackrát dážď alebo iba zamračené, čo mi veľmi vyhovovalo - odkedy som tam strávila takmer 5 rokov, neviem čo sú to sústavné bolesti hlavy a už vôbec nie migrény. Ak ma teraz zabolí hlava, viem, že som pila málo vody alebo sa zvýšil tlak, rýchlo urobím nápravu a znova je všetko v poriadku.
Tie domy, ten anglický vidiek sa veľmi páči aj mne. Aj všetky ich parky a v nich jazierka a najrôznejšie športové ihriská pre deti, mladých i starých. Už keď človek prilieta, uchváti ho pohľad z lietadla.
Ja s bývaním inde nemám problémy. Dokážem žiť všade tam, kde sú vôkol mňa dobrí ľudia. Samozrejme, doma na Slovensku je človek najistejší, lebo tu pozná všetko najlepšie. Hlavne ak treba vybavovať niečo po úradoch (napr. pracovné povolenie a potom všetko čo s tým súvisí), je tam úplne iný systém. A vďaka tomu, že som tam žila, naučila som sa po anglicky tak, že sa vo svete nestratím, ani ma nepredajú, ako sa u nás na východe hovorí. Chcela by som vedieť aj lepšie, ale akonáhle som vypadla z tamtoho prostredia, s čítaným textom nemám problémy, skôr s hovoreným a s počúvaným slovom . :-)
 

presne tak ako

píšeš ja som tam bola pol roka ale nie pracovne v rôznych podmienkach bývania chodila som aj na kurz tam ale... keď jazyk nepoužívaš tak zabúdaš. Písanému textu zväčša rozumiem tomu hovorenému ťažko. Škoda, lebo vnúčence slovenčinu nevedia síce tá staršia rozumie ale nehovorí. Pol rok na pochopenie a konverzačnú úroveň bol dosť krátky možno to je aj tým, že som nebola celkom rovno "hodená do vody". Už to asi nedobehnem a nemám ani kedy, veď deň má len 24 hodín. Tiež som písala o pobyte takú sériu článkov Cesta do sveta... Čo by mi však chýbalo tak to je ten voľný pohyb po horách tam je na môj vkus veľmi veľa označených súkromných pozemkov. To počasie je tam naozaj všelijaké ale už posledné roky majú aj leto :))
 
Hodnoť

 

Človeka až pichne pri srdci, keď si spomenie, čo a ako bolo vlani. Ani v zlom sne nám nenapadlo niečo takéto, čo teraz prežívame.
Viem si predstaviť ako Ti je clivo, Agátka. Keď sa na niečo teším a potom sa to všetko pokafre ...
Nech Ti budúce Vianoce vyjdú podľa plánov a predstáv, Agátka. Všetko naj-naj-naj v roku, ktorý prichádza....
 

Ďakujem Janka,

áno, mala som byť s dcérou a vnukmi, ale zrušili lety a myslím, že nakoniec pri tejto situácii je dobre tak ako je. Prajem Ti všetko najlepšie do nového roku, najmä pevné zdravie.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 71
 2. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 18
 3. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 12
 4. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 10
 5. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 10
 6. Rasti Zoller: Zrušený projekt NCC hľadá vinnika. 8
 7. Irena Simunekova: Lov na nutrie. 6
 8. Adrián Vološin: Prvá vlna, druhá vlna, príčiny, následky, katastrofa 5
 9. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 5
 10. Ján Marton: Formát úradnej kontroly potravín - prasknutá bublina. 5

Rebríčky článkov


 1. Martin Stračiak: 03 - Boj
 2. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 3. Denis Jacko: Recidíva
 4. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 5. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 6. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V
 7. Ivan Švajlen: Sputnik V - Predbežné hodnotenie klinickej štúdie fázy 3 (LANCET)
 8. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 9. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 10. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.


Už ste čítali?