Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Domaša, Domaša, ty si pýcha naša ... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pekný

popis, fotografie a výlet, na takýto sa oplatí týždeň čakať.
 

Naozaj sa oplatilo. :-)

Bola to pekná plavba.
 

toto

som dnes čítala :(
https://www1.pluska.sk/regiony...
 

Hej, smutné.

Popoludní som sa tiež o tom dozvedela. Našťastie my sme už dva týždne po tom, čo sme boli na lodi.
 

nuž

škoda že sa toto vyskytlo majú po sezóne, práve počas prázdnin, čo mohli najviac zarobiť. Aspoň že ste si z tej lode okrem pekných zážitkov nič iné nedoniesli, ale človek nikdy nevie kde a kto je chorý, veď veľa ich je aj bez príznakov. Asi sa s tým budeme musieť naučiť žiť.
 

Veru tak.

Musíme si zvykať, hoci to vôbec nie je ľahké.
 
Hodnoť

 

Pred cca 2 mesiacmi som čítala nejaký rozhovor s niekým od Domaše, veľa si sľubovali od návštevnosti aj vďaka plavbe, aby sa investície vracali. Zakaždým sa poteším, keď sa dozviem, že aj u nás to funguje, že ľudia vyhľadávajú zaujímavé miesta aj na Slovensku.
Voľakedy sme boli zvyknutí, že keď sme niekde boli na dovolenke, nič sa dopredu neobjednávalo, ani návštevy jaskýň, plavby loďkami, vstupy na preferované rozhľadne. Niekedy sa trochu čakalo vo fronte, niekedy to aj nevyšlo.
Raz som išla odstáť frontu na lanovku na Lomnický štít, ale už o 8 h. boli lístky fuč na celý deň. Na ďalší sa nepredávalo, osemdesiate roky. Ďalší deň som išla o 6 h. a ušli sa mi. Keď som po 8 h. odchádzala, prichádzal taký vyobliekaný pán v slamenom klobúčiku, elegán už na prvý pohľad. Mal vedľa seba podobne elegantnú dámu v letnom bledom kostýme. Keď sa dozvedel, že sú lístky na dnes už vypredané, pristavil ma a veľmi prosil, či mu nepredám tie svoje, ponúkal mi úplný majland za ne. V dolároch. Keďže som si to vtedy ani nevedela v rýchlosti prepočítať, odmietla som, deti v predškolskom veku sa už tešili, to bola pre mňa priorita. Keď som dodatočne zisťovala koľko mi vlastne ponúkal v prepočte na Kčs, zatočila sa mi hlava z tej sumy. Asi tak 20-násobok tej sumy. Kupodivu, vôbec som nemala výčitky, že som si mohla zarobiť, doteraz si spomínam hlavne na tú ľútosť, ktorá ku mne prišla, keď som si spomenula ako mi ťažko vyslovovanými slovami po slovensky hovoril, že tu prišiel po mnohých rokoch prvý a asi aj posledný krát a že chce svojej pani ukázať to, čo má tak rád. Asi dávny emigrant do USA. Normálne mi to je doteraz ľúto a verím, že niekoho po mne odchádzajúceho s lístkami, sa mu podarilo prehovoriť.
Krásny deň Ti prajem, Agátka, teším sa na Tvoje ďalšie články. Som rada, že si prerušila svoju prestávku v písaní:)
 

Aj ja sa sama sebe divím,

že som v takom krátkom čase tu teraz vypotila dva články. :-)

Ďakujem za Tvoju krásnu spomienku, s ktorou si sa podelila. Občas sa človek - ľudovo povedané - dostane medzi dva mlynské kamene, kedy nevie, čo je správnejšie urobiť. Asi by tak, ako Ty, reagovala každá matka, ktorej deti sa tešia ... No tiež by mi bolo ľúto toho pána. Niektoré veci sa nedajú zopakovať alebo opraviť. No myslím si, že sa určite našla nejaká duša, ktorá mu tie lístky predala.

V tomto smere je súčasný svet naozaj úžasný. Z pohodlia domova si vybavíš mnohé, za čím si v minulosti musela chodiť a tráviť mimo domu veľa času. Len akosi neviem prísť na to, prečo máme my, ľudia, stále menej času, keď mnohé veci vybavíme omnoho rýchlejšie ako v minulosti? :-)))
 

 

Však to, systém!:)
Keď tak asi raz za rok navštívim peňažný ústav, som tam tak dlho, že ma ide poraziť:-) Keď sa pýtam, v čom je problém, keď chcem len zaregistrovať zmenu OP, tak mi povedia, že systém, systém! Nepustí a nepustí! Neposlúcha! Tak najnovší nepriateľ nášho fungovania už nie je počasie a iné prkotiny, ale systém, systém! Keď ho raz stretnem, nech si ma nepraje, tak si to s ním vybavíme, že až!:-)
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 138
 2. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 54
 3. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 42
 4. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 25
 5. Adrián Vološin: Prvá vlna, druhá vlna, príčiny, následky, katastrofa 23
 6. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 19
 7. Jozef Sitko: Fico premiérovi naozaj pomáha ... Počúvne ho? 17
 8. Irena Simunekova: Lov na nutrie. 16
 9. Rasti Zoller: Zrušený projekt NCC hľadá vinnika. 12
 10. Gabriel Kuba: Keď Pomätovič povie nie 9

Rebríčky článkov


 1. František Cudziš: Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien
 2. Martin Stračiak: 03 - Boj
 3. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 4. Denis Jacko: Recidíva
 5. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 6. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 7. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V
 8. Ivan Švajlen: Sputnik V - Predbežné hodnotenie klinickej štúdie fázy 3 (LANCET)
 9. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 10. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy


Už ste čítali?