Zlaté časy, menej zlatá moderátorka

Autor: Agáta Krupová | 27.10.2016 o 23:59 | (upravené 28.10.2016 o 17:20) Karma článku: 7,33 | Prečítané:  2304x

Už niekoľko týždňov som sa každý štvrtok večer celkom tešila na reláciu Zlaté časy, no nakoniec každý štvrtok večer sa mi dvihol adrenalín.

Mám rada relácie typu Zlaté časy, lebo rada pozerám filmy pre pamätníkov i rôznu archívnu publicistiku a baví ma hádať alebo si overovať pamäť a vedomosti. V relácii Zlaté časy sa však vďaka moderátorke pani Vacvalovej dostáva zábava aj k bodu mrazu a občas je trápna. Pritom upútavky na reláciu sú výborné.

Napríklad dnes - v úvode sa mohla rozvinúť krátka nenútená debata, keď sa Dano Heriban chcel organicky zapojiť do rozhovoru s hosťami; ona ho hneď pribrzdila, nech sa drží scenára. On sa dal zahriaknuť a predpokladám, že sa aj ďalej kontroloval, aby náhodou zasa niečo neprestrelil, čo by pani Vacvalovú vymrštilo proti nemu. Dnes som totiž po prvýkrát prestala reláciu sledovať.

Pri sledovaní tejto relácie ma viaceré veci vyrušovali už od prvých chvíľ jej vysielania. Také drobnosti, kvapky. Napríklad, keď opakuje, že "by ste sa mohli" diváci aktívne zapojiť namiesto "zapojte sa s nami" (údernosť zabíja rozvláčnosťou), alebo keď spočiatku neviem koľkokrát vyzývala, aby sa publikum nebálo zasmiať či zatlieskať. K publiku sa prihovárala spôsobom, akým to robí učiteľka materskej škôlky ku svojim zverencom. Žiadne publikum sa nebojí zasmiať, lebo ak sa mu smiať chce, tak sa jednoducho od srdca zasmeje a nenútene zatlieska. No moderátor musí takúto nenútenosť navodiť.

Čo sa týka relácie, nápad je dobrý, scenár tiež, ale zo strany moderátorov to niekde hapruje. Viem, v relácii tohto typu sa moderátori musia presne držať scenára, lebo ich slovo je pretkávané konkrétnymi archívnymi ukážkami. No aj tak by to nemalo byť brzdou improvizácie oboch moderátorov. Oni dvaja si jednoznačne nesadli. Danovi  jednoznačne nesedí pani Vacvalová a jej nesedí Dano, ale jej by nesedeli ani mnohí ďalší. Za mnohé predchádzajúce roky si zvykla na to, že jej moderátorským partnerom bol Oliver Andrásy, ktorému tento druh hry vyhovoval a ona sa dnes už s iným typom moderátora asi nevie zžiť - na škodu nás, divákov. Mohla aj naďalej ostať vytratená z TV obrazoviek a mnohí by možno aj povedali: "Škoda, že ju už nevidieť." Bolo by to pre ňu i pre nás oveľa lepšie. Ak so Zlatými časmi porovnávam Milujem Slovensko alebo Nikto nie je dokonalý, tak tam to žije, dobrou náladou a smiechom doslova vrie, hoci stane sa, že Marcel s Ivanom idú proti môjmu vkusu. Ale ako moderátori si sadli a podobne môžem hovoriť aj o dvojici Adela a Dano Dangl. Naozaj škoda, že tak tomu nie je aj v relácii Zlaté časy.

Prečítajte si tiež

Slovensko zachutilo, Slovensko chutí

Aké môže byť TV vysielanie pre deti

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Klik

Klik: Ako Elon Musk tuneluje Chicago

Prehľad technologických správ týždňa.


Už ste čítali?