Objatie zadarmo

Autor: Agáta Krupová | 17.4.2012 o 1:13 | (upravené 18.4.2012 o 20:17) Karma článku: 8,36 | Prečítané:  1616x

-Grandma! Big hug please!- zavolá mladší vnuk, hodí sa mi okolo krku a poriadne ma vyobjíma, vystíska. Potom povie: -Kiss- a dá mi božtek. Nakoniec vystrie ruku, zakričí: -Hi five!- a radostne mi plesne svojou dlaňou po mojej. A naše verné priateľstvo je týmto obradom nanovo poriadne spečatené. Niekedy aj niekoľkokrát denne.

 

Asi po dvoch rokoch sa mi znova dostal do schránky e-mail „Free Hugs", teda „Objatia zadarmo". Originálna, zároveň veľmi silná myšlienka z roku 2004, ktorá mala svoju premiéru v austrálskom Sydney, bola na video zachytená v roku 2006. Odvtedy ju na YouTube videlo niekoľko miliónov ľudí a kampaň objatí zadarmo sa rozšírila do celého sveta. Dokonca bola vraj niekoľkokrát aj v Bratislave.

 

Kto to nepozná, iba niekoľko slov: Spočiatku nedôverčivé pohľady na dobrovoľníkov s transpatentami FREE HUGS alebo ABBRACCI GRATIS či REGALO ABBRACCI vystriedali úprimné objatia mladých, starých, dospelých, detí, chorých, zdravých. V uliciach, po námestiach. Každý, kto objal a každý, kto bol objatý, mal na tvári krásny úsmev. Šťastný úsmev. Z očí im vyžarovala radosť, v ktorej sa zrkadlil pokoj srdca. Spočiatku ľudia prijímali objatia váhavo, ale „nákaza" dobrého pocitu, šťastia sa šírila veľmi rýchlo a ďalšie objatia už boli spontánne, mnohé nadšené, iné pokojné, ale silné či dokonca vrúcne. Každý objal tak, ako v tej chvíli cítil, že chce objať, alebo cítil, ako druhý potrebuje byť objatý.

 

V závere videoklipu je napísaná myšlienka, ktorej autorom je Oscar Wilde:

For one moment our lives met, our souls touched.

V jednom okamihu sa naše životy stretli, naše duše dotkli.

 

Možnože my nepotrebujeme dnes vyjsť do ulíc. Stačí, ak doma ráno namiesto pozdravu: „... ránko!" toho druhého objímeme. Manžela, manželku, dcéru, syna, matku, otca, sestru, brata. A prečo nie aj vonku namiesto stisku rúk priateľa, priateľku, či kolegu, kolegyňu? Skúste, čo to s vami a s nimi spraví.

 

Tak ako mňa každý deň môj vnúčik. Jeho objatie mi dáva silu, božtekom mi dokazuje svoju lásku a jeho Hi5 ma vykopne dopredu z prípadnej únavy alebo lenivosti.

 

Prajem všetkým pekný deň.

˃ : D ˂

http://www.gloria.tv/?media=97104

 

 

Viac informácii o „Free Hugs Campaign" nájdete na:

http://sk.wikipedia.org/wiki/Objatie_zadarmo

http://knitl.blog.sme.sk/c/250390/Objatia-zadarmo-uz-tento-piatok-v-Bratislave.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?