Besní doktori

Autor: Agáta Krupová | 12.4.2012 o 20:09 | (upravené 12.4.2012 o 20:36) Karma článku: 7,97 | Prečítané:  1430x

Stalo sa to pred mnohými rokmi. Jeden poľovník priniesol do múzea skolenú líšku. Naši prírodovedci sa veľmi potešili, že po preparácii bude v expozícii o jeden pekný kúsok viac. Lenže ich radosť netrvala dlho.

V tom čase bola v okolí potvrdená besnota niektorých lesných zvierat. Radosť-neradosť naši kolegovia nemohli nič riskovať, a tak pekne-krásne poslali líšku na expertízu. Srdce ich vtedy veľmi bolelo, že z nej exponát nebude, ale v návale iných povinností medzitým na líšku trochu pozabudli.

Neviem, koľko dní uplynulo, keď som zrazu prevzala telefonát, že naši obidvaja RNDr. (doktori prírodných vied) sa musia ešte v ten deň dostaviť na infekčné oddelenie nemocnice, kde budú hospitalizovaní; u líšky sa totiž besnota potvrdila. S jedným problém nebol, lebo v čase telefonátu sa nachádzal v múzeu. Horšie bolo s tým druhým, ktorý bol akurát odcestovaný do košickej ZOO. Mal sa postarať o raneného vtáka, ktorého kdesi deň predtým našiel.

Bol piatok predpoludním. Vedela som, že s týmto kolegom sa stretnem až v pondelok. Pred rokom 1989 sme mobily pri sebe nenosili a zastihnúť ho doma tiež nebolo možné. Vedela som totiž, že z Košíc má hneď namierené za ktorousi zo svojich lások. Už si nepamätám, či za „ornito-" krúžkovať nožičky alebo „chiroptero-" do ktorejsi z jaskýň. Čo teraz?

Vyhľadala som rýchlo v telefónnom zozname číslo a volala do ZOO. Predstavila som sa a pani sa ma opýtala, koho mi má spojiť. Odpovedala som, že neviem, nech mi poradí, kde by som mohla, na ako oddelení ZOO nájsť svojho kolegu, ktorý tam odišiel kvôli liečbe nejakého vtáka - nevedela som o akého vtáka ide, ibaže bol chránený druh - lebože bol kolega v kontakte s besnou líškou, a že sa s ním musím rýchlo spojiť, aby mohol nastúpiť nemocničnú liečbu, inak mu môže byť z besnoty „veľmi horúco".

Pani nič nechápala.

A tak som začala vysvetľovať všetko odznova. No ani tento raz žiaden úspech sa nedostavil. Keď som skončila, iba sa na mňa oborila: „Nerobte si zo mňa prvý apríl, héj?

Keď som sa usilovala ešte o tretí pokus, milá pani ma odrovnala slovami, že nakoniec zbesnie ona zo mňa.

Nakoniec sa mi predsa len nejako podarilo kolegu kontaktovať.

Obidvaja potom ležali v nemocnici a dostávali tie škaredé injekcie do brucha. Keď sme im raz počas liečby telefonovali, ako sa majú, sestrička, ktorá sa prihlásila, zareagovala: „Á, tí dvaja milí ʽbesníʽ doktori? Tí sa majú u nás perfektne!"

 

 

 

Obr. v perexe z: http://zdravedieta.rodinka.sk/prva-pomoc/prva-pomoc/pohryzenie-prva-pomoc/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?