O svadbe po svadbe na tému: Klobúky

Autor: Agáta Krupová | 28.5.2011 o 20:27 | Karma článku: 5,97 | Prečítané:  1785x

Je mesiac po kráľovskej svadbe, ale stále sa hovorí o klobúkoch, ktoré mali na svadobnej ceremónii prítomné dámy. Najviac pozornosti pútal klobúk princeznej Beatrice, sesternice princa Williama, ktorý navrhol populárny Philip Treacy. Tento klobúk mnohými označovaný ako „ridiculous hat" (smiešny, absurdný klobúk), bol na eBay vydražený za neuveriteľných 81.100 libier. Peniaze získané predajom poputujú na charitatívne účely. Keď som si včera prezerala fotky, ktoré som nafotografovala deň pred svadbou Williama a Catherine, svoju pozornosť som teda zamerala na pokrývky hlavy „ladies" prechádzajúcich sa alebo usalašených pred Westminsterskou katedrálou.

Je to len skromná vzorka klobúkov, lebo vtedy som považovala za dôležité fotografiami zachytiť atmosféru predsvadobného dňa. No prehliadnuť sa nedali.

Vari najviac klobúkov bolo s farebným motívom britskej alebo anglickej vlajky. Britská vlajka je všeobecne známa. Anglickú vlajku tvorí kríž svätého Juraja, patróna Anglicka, v tvare červeného kríža na bielom pozadí.

rw2.jpg

rw3.jpg

rw16.jpg

rw18.jpg

 

Posledný záber v ten deň som robila narýchlo. Už som bola na odchode z pľacu, takmer pred vchodom do stanice metra, keď som ju zbadala. Hlavu pomerne vysokej ženy z oboch strán zdobili dve britské vlajočky. Z diaľky vyzerali na hlave ako dva rohy. Dosť pozoruhodný pohľad na atribúty britskej štátnosti. Rýchlo som hotovila odložený fotoaparát a nasmerovala na ňu. Stihla som ju cvaknúť v poslednej chvíli, keď prechádzala okolo mňa, no sklonila hlavu. Škoda.

rw23.jpg

 

Veľkú skupinu prítomných dám tvorili kanadské turistky.

rw10.jpg

rw8.jpg

 

Ďalšie návštevníčky westminsterského areálu sa zrejme inšpirovali národnou, lokálnou, alebo šašokráľovskou tradíciou.

rw11.jpg

rw12.jpg

rw9.jpg

 

Catherine je zrazu princezná a mnohé túžia byť ako ona. Stačí k tomu málo - korunka z Poundlandu.

rw17.jpg

rw13.jpg

 

No niektoré dámy boli skutočne noblesné alebo roztopašno-rozkošne elegantné.

rw7.jpg

rw21.jpg

rw22.jpg

 

V Británii na svadobnom ceremoniáli by ani jedna dáma nemala byť s nepokrytou hlavou. No na kráľovskej svadbe stalo sa aj to. Kto je vinníčka? Pani Cameronová. Médiá ju hneď za to poriadne zvozili. Inak veľmi populárnym pre takéto podujatia je fascinator. Na prvých dvoch obrázkoch moderátorka nemeckej televíznej spoločnosti ZDF, po nej nasleduje jedna sympatická pani, ktorá si so svojím partnerom uprostred chaosu našla „tiché súkromie".

rw4.jpg

rw5.jpg

rw15.jpg

 

A na záver tá, ktorá to vlastne u mňa osobne všetko spôsobila. Už vo štvrtok 28. apríla okolo 8. hodiny ráno moderátorka BBC1 v živom vstupe z priestoru pred Westminsterskou katedrálou robila rozhovor s úplne prvou návštevníčkou, ktorá tam sedela od skorého rána, aby si udržala čo najvýhodnejšiu pozíciu, odkiaľ by mohla nasledujúci deň sledovať svadobný pár. Bola ňou jedna turistka z USA - New Jersey (prvá zľava). A vtedy som si povedala, že sa idem osobne tam pozrieť a zažiť aspoň kúsok predsvadobnej atmosféry tejto svadby storočia.

rw24.jpg

 

Súvisiace články

http://krupova.blog.sme.sk/c/263702/Svadba-dnes-euforia-uz-vcera.html

http://krupova.blog.sme.sk/c/263647/Kolko-Catherine-a-Williamov-sa-v-GB-narodi-v-najblizsom-obdobi.html

http://krupova.blog.sme.sk/c/262814/Aj-ja-by-som-sa-chcela-vydavat.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?